AMBIENT PARK 2015

Ambient Park w Parku Planty w Białymstoku po raz szósty!

15 sierpnia 2015 roku w największym spośród białostockich parków miejskich odbędzie się wydarzenie nie mające naśladowców. W błogie świąteczne popołudnie, wśród zielonych rabatek książęcych ogrodów rozbrzmi muzyka elektroniczna. Poza tym wydarzenie wzbogacą  doświadczenia pozamuzyczne: instalacje artystyczne, niekonwencjonalna scenografia i iluminacja otoczenia.

Projekt Ambient Park to wydarzenie z obszaru tzw. kultury codziennej. Łączy  przeżycia estetyczne w obszarze muzyki, sztuk wizualnych i performansu z szeroko zakrojoną edukacją ekologiczną. Jest to przedsięwzięcie prorodzinne i proekologiczne, dlatego nie zabraknie tam  animacji plastycznych i ekologicznych przygotowanych we współpracy z Nasz Białystok Jest Eko,  partnerem wydarzenia.

AMBIENT PARK 2015

Wśród tegorocznych animacji oprócz tych kierowanych do dzieci nie zabraknie również zabaw dla trochę starszych odbiorców. Warsztaty z recyclingu i upcyclingu wspólnie z Nasz Białystok Jest Eko poprowadzi Przetwórnia Meblowa Białystok. Nieopodal ambientowych scen odbywać się będzie pierwsza edycja Podlaskiego Śniadania Mistrzów, w czasie którego będzie można spróbować śniadaniowego menu przygotowanego przez najlepszych miejscowych kucharzy i z kubkiem aromatycznej kawy oddać się przyjemnej atmosferze.

Ambient Park, czyli muzyczne rozkosze w zielonym sercu miasta, jest widowiskowym przedsmakiem festiwalu Up To Date, który odbędzie się 4 i 5 września na Węglowej oraz w Operze i Filharmonii Podlaskiej.