FESTIWALOWA MODA / KONKURS!

No dobra – czas stawić czoła zjawisku, które dostrzegam na każdym swoim festiwalowym kroku. Ostatnio przybiera ono coraz bardziej wyrazistą formę i angażuje ogromną liczbę ludzi. O co chodzi? O festiwalową modę!
Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2015-08-17 214909

CO Z TĄ MODĄ?!

No właśnie, co? Czemu każde wydarzenie kulturalne czy muzyczne posiada w swoim programie strefę dedykowaną modzie? Czemu na rynku powstaje tyle niezależnych i niszowych marek modowych? Czemu na festiwalach powstają dni dedykowane modzie i sceny fashion? Najprościej powiedzieć: to się sprzedaje, ale tak naprawdę… to jest po prostu pociągające!

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2015-08-17 214709

Pamiątkowa koszulka z festiwalu? A może torba z napisem „Pozdro Techno”? Designerskie okulary (bo swoich zapomniałem)? A może praktyczna nerka, albo oryginalny worek? 

KUSZĄCE.

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2015-08-17 214723

DLACZEGO AKURAT „FESTIWALOWA”?

Na festiwalu czujemy się wolni. Od stresu, pracy, pośpiechu, codziennych problemów i porannych pobudek. Wreszcie mamy chwilę, żeby odetchnąć i… zaszaleć! Nieuchronnie każdego z nas wciąga festiwalowy wir atrakcji – chęć doświadczania i odkrywania. Jesteśmy otwarci na wszystko, co przygotowali dla nas organizatorzy. Jednocześnie sami jesteśmy na tyle wyluzowani, że chętnie podejmujemy festiwalowe modowe trendy – z jednej strony praktyczne, z drugiej… po prostu kolorowe i szalone! Od tego przecież jest festiwal, prawda?! Kiedy, jak nie teraz zrobić sobie złoty tatuaż, zafarbować brodę, pokazać się w stylu, którego nie noszę na co dzień? Właśnie teraz. 

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2015-08-17 214746

ALE CO TO WŁAŚCIWIE JEST „MODA FESTIWALOWA”?

Przytoczyć tu można różne przewodniki, artykuły w magazynach modowych i blogach. Każdy ma na to swoją odpowiedź. Często „moda festiwalowa” kojarzy się niestety wyłącznie z dziewczynami ubranymi w stylu #boho #hipster #hippie #backto90’s… #allthesame. Może też kojarzyć się Wam z noszeniem wianków na głowie. Albo z tatuażami flashowymi. Albo z przebraniami kigu (podziwiam freaków, którzy w tym sezonie latali w przebraniach przy 35° w cieniu). 

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2015-08-17 214804

W rzeczywistości każdy z festiwalów jest inny i (o dziwo!) na każdym panują zupełnie inne trendy, jednocześnie wszystkim łatwo przypiąć tzw. „łatkę”:  EDM ma swoje maski kandi, skąpe stroje i ledowe… wszystko. Rock to najczęśniej klasyczna, czarna skóra i ciężkie obuwie. Techno nie obejdzie się bez kolekcji „Pozdro Techno”,  Gothic to królestwo tiuli, koronek, atłasów i czerni. A pop… to mainstream.

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2015-08-17 214816

Jeśli jeszcze nie jesteście w temacie, w artykule znajdziecie kilka festiwalowych akcesoriów, które mogą dopełnić Wasz indywidualny festiwalowy „look”.  Wiem, że dla niektórych z Was moda jest sensem życia, a dla innych to tylko dodatek do przykrej rzeczywistości, w której trzeba wreszcie wstać z łóżka i wyjść jakoś do ludzi, ale… jeśli macie chwilę i ochotę na poeksperymentowanie ze swoim wyglądem na festiwalu, to przedstawiam Wam kilka opcji. Jeśli interesują Was pełne outfity zainspirujcie się gotowymi zestawami np. tu lub tutaj.  

Oczywiście nie chodzi o to, że macie nosić teraz jakieś hipsterskie akcesoria, zamszowe  buty, czy wpinać sobie we włosy indiańskie pióra. Najważniejsze jest,to  żebyście czuli się wygodnie: zarówno dając z siebie wszystko pod sceną, jak i chillując w strefie gastro. 

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2015-08-17 214829

*** KONKURS ***

Tym razem to Ty pokażesz nam, co zakładasz na festiwal, jakie akcesoria ze sobą zabierasz i w jaki sposób się wyróżniasz! 

Wybierz swój ulubiony festiwal z tego przewodnika i pokaż  nam (za pomocą zdjęcia, kolażu bądź specjalnej grafiki), co założyłbyś na wybrane wydarzenie? Jak według Ciebie powinien wyglądać idealny outfit na ten festiwal? Swoją propozycję wyślij na nasz adres e-mailowy i uzasadnij swój wybór!

Zgłoszenia przyjmujemy do 30 sierpnia! Wyniki ogłaszamy 1 września! Wszystkie przesłane propozycje udostępnimy na naszym Facebooku.

 NAGRODY 

 I MIEJSCE: Voucher o wartości 600 PLN na zakupy w Zalando.pl
+ Płyta „Stil vor Talent” z autografem Olivera Koletzkiego

 II MIEJSCE: Voucher o wartości 400 PLN na zakupy w Zalando.pl

 III MIEJSCE: Voucher o wartości 200 PLN na zakupy w Zalando.pl

🎁