AUDIORIVER FESTIVAL 2014 – zapowiedź

Audioriver to wydarzenie, które już od 2006 roku udowadnia, że taneczne brzmienia nie muszą być proste, a muzyka ambitna nie musi być trudna. To największy w Polsce festiwal z elektroniką, prezentujący niemal wszystkie jej odmiany: od techno i house’u, przez drum & bass, dubstep, electro, a na IDM i popie kończąc.


W zeszłym roku karnety zostały wyprzedane na dzień przed startem wydarzenia, a na plaży w Płocku każdej nocy bawiło się ponad 22 tysiące osób. Ten, kto tam wtedy był, wie, że nie warto zwlekać z zakupem biletu. Ci, którzy nie zdążyli kupić wejściówek – tym bardziej. W tegorocznym programie znajdziesz zarówno nazwiska z list przebojów, jak i zupełnie niszowe postaci:

audioriver 2014 line-up

Dwie noce na plaży to jednak nie wszystko, co czeka Cię w Płocku. W piątek i sobotę, w ciągu dnia na Starym Rynku, odbywają Targi Muzyczne Audioriver, na których wystawiają się firmy i organizacje zajmujące się muzyką alternatywną. Wszystkiemu przygrywają występy na Independent Market Stage, sprawiające, że nie ma w Polsce bardziej roztańczonego wydarzenia biznesowego.

Nie będą to jednak jedyne targi na tegorocznym Audioriver. Od 2014 festiwal promuje także polską modę niezależną. W sobotę 26 lipca między terenem imprezy i zalewem Sobótka odbędzie się Audioriver Fashion Day, czyli targi, podczas których zaprezentuje się około 90 wystawców. Wśródnich zobaczymy projekty m.in. Zuo Corp+, Risk made in warsaw, Staff by Maff, SI-MI oraz Madox. Tuż obok stanie zupełnie nowa scena muzyczna, prezentująca lekkie plażowe brzmienia od downtempo po house.

Drugą nowością tego roku jest fakt, że festiwal jest w pełni trzydniowy. W niedzielę wieńczy go wyjątkowa impreza o nazwie Audioriver Sun/Day, która odbędzie się w Ogrodzie Miejskiego Zespołu Obiektów Sportowych w Płocku. Bilety na nią wyprzedały się jeszcze w styczniu! Być może będą jeszcze dostępne wejściówki na bramce – w zależności od wolnego miejsca. Gwiazdami tego dnia będą: Damian Lazarus, Guy Gerber i Mano Le Tough.

Nieodłącznym elementem Audioriver od lat jest z kolei kino festiwalowe, które świetnie się sprawdza jako alternatywa dla koncertów, targów i zabaw. Tym bardziej, że można w nim zobaczyć niezależne produkcje, w większości niedostępne nigdzie indziej. W tym roku będzie można zobaczyć: „Beatz”, „I Dream of Wires” oraz „A Burning Dream”.

Audioriver Festival 2014 | 25-27 lipca
Miejsce: plaża oraz Rynek Starego Miasta w Płocku
Karnety: 190 zł (do 20 lipca), 220 zł (ostateczna cena)
Bilet jednodniowy: 120 zł (dostępny od 21 lipca)

Sprzedaż biletów: www.audioriver.pl, eBilet.pl oraz salony Empik

audioriver 2014 line-up