BAŽANT POHODA 2015

Bažant Pohoda od kilku lat pozostaje jedną z ciekawszych propozycji festiwalowych w Europie środkowo-wschodniej. Słowacki gig, podobnie jak czeski Colours of Ostrava, zaproponował nam w tym roku równie interesujący line-up.

BAZANT POHODA
 

KTO ZAGRA?

Oprócz Björk (która w tym roku szczególnie upodobała sobie koncerty u naszych południowych sąsiadów) podczas 3 dni festiwalu zagrają m.in Franz Ferdinand & Sparks, Die Antwoord oraz A-Trak. Co więcej, od 18 lat organizatorzy festiwalu konsekwentnie zapraszają w swoje progi także tych, którzy stosują w swojej twórczości różne konwencje artystyczne (Kraftwerk w wersji 3D) a także nowe, mało nieznane projekty muzyczne (Dark Daughters, Repetitor).
 
pohoda2014_day1_martina_mlcuchova_web-12
 

CO POZA MUZYKĄ?

 
Odbywający się na lotnisku w Trenczynie w dniach 9-11 lipca Bažant Pohoda to także atrakcje związane z szeroko pojętą kulturą: instalacje artystyczne w ramach Public Art Contest, kina, spektakle, spotkania z pisarzami.  Tak jak w poprzednich latach na festiwalowym polu pojawi się także kwiecista łąka – nasiona zasadzone na wiosnę, rozkwitną w energetycznym żółtym i czerwonym kolorze.
Impreza rokrocznie  zyskuje coraz większą rangę, a francuski portal Couvre-feu kilka tygodni temu uznał Pohodę za jeden z 10 najbardziej interesujących letnich festiwali muzycznych w Europie! Od 1997 roku festiwal zrzesza ponad 30 tysięcy fanów alternatywnej sztuki – unikalny klimat spotyka się zaangażowaniem odbiorców.
 
BAZANT POHODA
 

GDZIE KUPIĆ BILETY?

Karnet do 9 czerwca można kupić za €89. Pełną ofertę biletów na Bažant Pohoda Pohode znajdziecie TUTAJ.
 
BAZANT OHODA