BLISKO. NIEDROGO. ZA GRANICĄ

Tytuł artykułu nie odnosi się do tanich wycieczek zagranicznych, jednak… wcale ich nie wyklucza! Jeśli w tym roku ponownie odwiedzacie Open’era, OWF, czy Audioriver, ale jednocześnie chcielibyście spróbować czegoś zupełnie nowego – mamy dla Was rozwiązanie.

Sprawdźcie line-upy imprez, które odbywają się w okolicy i zacznijcie planować wakacje na jednym z zagranicznych festiwali. Szczególnie jeśli do Niemiec, czy na Węgry macie bliżej niż nad polskie morze:

TIME WARP FESTIVAL
Mannheim, Niemcy, 5 kwietnia, (65-85€)

Co prawda nie w wakacje, ale Święta Wielkanocne, jednak nadal jest to dobra okazja do wykorzystania kilku dni urlopu. Szczególnie jeśli pod słowem „okazja”, kryją się takie nazwiska jak: Sven Väth, Ricardo Villalobos, Richie Hawtin czy Carl Cox.

Time Warp 2015

ROCK FOR PEOPLE
Hradec Králové, Czechy, 4-6 czerwca (229 PLN)

40 ha festiwalowego miasta 40 km od polskiej granicy! W tym roku swój przyjazd na Rock For People potwierdzili już: Bastille, Parov Stelar, Faith No More, Asking Alexandria i Hollywood Undead. Dodatkowo, w związku z ogłoszeniem czeskiego Pilsna Europejską Stolicą Kultury 2015, odbędzie się tam 1. edycja festiwalu Rock For Europe (3-5 lipca).

BALATON SOUND
Zamárdi, Węgry, 9-12 czerwca (135-165€)

Festiwal współtworzony przez organizatorów Sziget Festival, tytułowany mianem „Best European Medium-sized Festival” przez EFA w 2012 roku, bijący rekordy sprzedaży biletów. Niech line-up mówi sam za siebie. Na ten moment potwierdzeni artyści to między innymi: Hardwell, Nicky Romero, Afrojack, DVBBS, Showtek, Boys Noize, Pan-Pot, Klingande i The Bloody Beetroots.

Balaton Sound Stage

VOLT FESTIVAL
Sopron, Węgry, 1-4 lipca, (90€)

Kolejna impreza współtworzona przez organizatorów Sziget Festival, oferuje około 10 scen, na których występuje 150 artystów. Mimo, że co roku przyciąga kilkadziesiąt tysięcy osób, nadal utrzymuje się tam „rodzinną atmosferę” – powoduje to niska średnia wiekowa i otwartość uczestników.

Volt Festival 2015

BAZANT POHODA FESTIVAL
Lotnisko w Trenczynie, Słowacja, 9-11 lipca (72 €)

Rock, pop, dance, house, techno, d’nb, hip-hop – wszystko w pigułce przyzwoitego line-upu, 130 km od polskiej granicy. W ubiegłym roku na festiwalu wystąpili m.in: Kraftwerk, Travis, Tricky, Suede, Moderat czy Disclosure.

COLOURS OF OSTRAVA
Ostrawa, Czechy, 16-19 lipca (289 PLN)

Największy międzynarodowy festiwal w Czechach i jeden z największych w Europie – posiada 15 scen, w tym kilka scen muzycznych na otwartym powietrzu i zadaszonych, scenę warsztatową, dziecięcą, kinową i scenę przeznaczoną do paneli dyskusyjnych. W tym roku

Colours Of Ostrava 2015

POSITIVUS FESTIVAL
Salacgrīva, Łotwa, 17-19 lipca, (60€)

3 dniowa impreza odbywająca się w idyllicznej lokalizacji nad brzegiem Morza Bałyckiego. W ubiegłym roku na festiwalu wystąpili między innymi: Kraftwerk, Bastille, Ellie Goulding, The Kooks, The 1975, MØ, Future Islands, Chet Faker. Festiwal często gości także polskich wykonawców (w ubiegłym roku grali tam m.in. The Dumplings i REBEKA).

B.MY.LAKE FESTIVAL
Zamárdi, Węgry, 19-22 sierpnia (33-65€)

Według European Festival Awards to Najlepszy Nowy Festiwal Europejski 2013 roku. B.my.Lake dołączył do cyklu imprez Nagyon Balaton i odbywa się na jednej z najładniejszych plaż węgierskiego jeziora. 4 dni i noce z ponad 130 DJ’ami w tym roku z pewnością przyciągną wielu miłośników techno, electro i house’u. 

HIP HOP KEMP FESTIVAL
Hradec Králové, 20-22 sierpnia, (169PLN)

Najchętniej odwiedzany przez Polaków festiwal hip-hopowy, mimo że odbywa się poza granicami naszego kraju. Nie ma się czemu dziwić – to właśnie tu przez dwa dni można zachłysnąć się pełnią miejskiej, hip-hopowej kultury: od muzyki, przez breakdance, beatbox, na graffiti i koszykówce kończąc. Z jednej strony swoboda i beztroska, jak na ławce pod blokiem, z drugiej – koncerty najlepszych artystów – tych zagranicznych  jak i nowych, z podziemia. Zresztą, sami spójrzcie:

LOLLAPALOOZA BERLIN
Berlin, Niemcy, 12-13 września (119-139€)

Pierwsza europejska edycja legendarnej Lollapaloozy w tym roku odbędzie się na terenie byłego lotniska Tempelhof. Festiwal ma jedną wyróżniającą cechę – jest prorodzinny – dzieci do 10 roku życia wchodzą za darmo, a koszt biletu dla nastolatków (do 14 lat) to 19 €!