COLOURS OF OSTRAVA 2015

W dniach 16-19 lipca odbędzie się kolejna edycja Colours of Ostrava. Czeski festiwal w tym roku stoi na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Naszych południowych sąsiadów odwiedzi m.in Bjork, Kasabian czy Mika.

Odbywające się od 2002 roku wydarzenie nie raz pokazało, że potrafi ściągać ciekawe nazwiska. W ubiegłym roku był to m.in Robert Plant (były wokalista Led Zeppelin), a w latach poprzednich Iggy Pop, Sigur Ros czy Goran Bregović. Na trzynastą edycję festiwalu organizatorzy postanowili pomieszać w line-up’ie.


KTO ZAGRA?

W całym daniu, które zaserwowali nam Czesi w postaci tegorocznej edycji, pojawiło się wiele fajnych projektów muzycznych, które wystąpią na Colours Of Ostrava w połowie lipca. Vok (islandzkie indie-electroniczny zespół), Rudimental (drum 'n’ bass’owe brzmienia prosto z Londynu), St Vincent (objawienie muzyki alternatywnej ubiegłego roku), Swans (giganci alternatywy), William Fitzsimmons (znany z m.in muzyki do serialu „Chirurdzy”). W Ostrawie pojawi się również polski akcent. Są nimi – Marika, The Dumplings, Bokka czy jeden z naszych najlepszych muzyczny ch towarów eksportowych – Kapela ze Wsi Warszawa.
COLOURS OF OSTRAVA 2015
Oprócz nich, wystąpi ponad 200 artystów, którzy przyjadą z różnych stron świata m.in Tunezji, Indii, Francji oraz Kanady. Ale Colours of Ostrava to nie tylko muzyka. To także teatr, wystawy, kino oraz panele dyskusyjne. To wszystko osadzone w fantastycznym, postindustrialnym klimacie huty Dolní Vítkovice.


GDZIE KUPIĆ BILETY?

Bilety są do nabycia na platformie Joystore – odpowiedzialnej za promocję festiwalu w Polsce – TUTAJ! Karnet to koszt 349 złotych (od 1 czerwca cena wzrasta do 365 złotych!). Za bilety jednodniowe w zależności od wybranego dnia zapłacicie od 195 do 255 złotych.