EUROPEAN FESTIVAL AWARDS 2014

Najważniejsze nagrody branży festiwalowej zostały rozdane! Sziget Festival, Glastonbury Festival, Primavera Sound i… Tauron Nowa Muzyka – to tylko kilka wydarzeń, które wyróżnione zostały na European Festival Awards – najważniejszym konkursie rozpoznającym, odkrywającym i wyróżniającym organizatorów festiwali.

European Festival Awards

Po przeliczeniu ponad miliona głosów oddanych przez internautów, wczoraj 14 stycznia oficjalnie przyznano nagrody European Festival Awards. Event odbył się w Groningen (Holandia).

Nas najbardziej cieszy wyróżnienie przyznane inicjatywie polskiej. Po raz trzeci Tauron Nowa Muzyka został nagrodzony w kategorii Best Small Festival.

Jak piszą organizatorzy: „Gdy po raz pierwszy otrzymaliśmy to wyróżnienie w 2010 roku, zobowiązaliśmy się, że dołożymy wszelkich starań, by tytuł najlepszego małego festiwalu w Europie pozostał z nami na dłużej. Ponowne sukcesy – w 2012 roku oraz tegoroczny – zawdzięczamy przede wszystkim Wam, publiczności z całej Polski i Europy, zjeżdżającej rokrocznie do Katowic by bawić się przez cztery dni przy muzyce nieobecnej w popularnych radiostacjach, ignorowanej przez media i wywodzącej się z wielu najprzeróżniejszych nisz”. Pełną wypowiedź organizatorów przeczytacie tutaj

Najbardziej wyczekiwaną nagrodą wieczoru była ta w kategorii Best Major Festival. Otrzymał ją Sziget Festival. W ubiegłym roku na 23 edycji festiwalu bawiło się ponad 300 000 osób z ponad 70 krajów.

Sziget z uwagi na atmosferę i szeroki program artystyczny często porównywany jest do Glastonbury Festival, który tym razem otrzymał nagrodę za najlepszy line-up. O Szigecie i Glastonbury więcej ciekawostek znajdziecie w naszym rankingu najbardziej wyjątkowych festiwali na świecie.
glastonbury line up 2014
Poza nagrodami dla organizatorów i przedstawicieli z branży festiwalowej European Festival Awards przyznaje także wyróżnienia dla muzyków. W kategorii Najlepszy Headliner i Festiwalowy Hymn Roku wygrał zespół Arctic Monkeys

LISTA WYGRANYCH:

Best Small Festival: Tauron Nowa Muzyka (Poland)
Best Indoor Festival: I Love Techno (Belgium)
Green Operations Award: Roskilde Festival and Stop Wasting Food (Denmark)
Best Newcomer Act: Stromae (Belgium)
Artists’ Favourite Festival: Primavera Sound (Spain)
Best New Festival: Down The Rabbit Hole (The Netherlands)
Anthem Of The Year: Arctic Monkeys – „R U Mine”
The Health & Safety Innovation Award: MOJO/LOC Festivals (The Netherlands)
Best Medium-Sized Festival: Sea Dance Festival (Montenegro)
Promoter Of The Year: Live Nation (Belgium)
Best Line-Up: Glastonbury Festival (United Kingdom)
Best Headliner: Arctic Monkeys (United Kingdom)
Best Major Festival: Sziget Festival (Hungary)
The Lifetime Achievement Award: Melvin Benn (United Kingdom)
The Award for Excellence And Passion  Rikke Øxner (Denmark)