FESTIWALE x SEZON ZIMOWY

Widok za oknem nie nastraja do imprez w plenerze, ale to wcale nie oznacza, że sezon festiwalowy przeszedł w stan zimowego uśpienia. Poznajcie festiwale, które przez najbliższe miesiące rozgrzewać będą parkiety w całej Europie, mimo powszechnego mrozu i szarugi.

Jeśli już teraz powracacie myślami do beztroskich letnich festiwali, sprawdźcie poniższe propozycje. Imprezowy kalendarz od stycznia do marca oferuje interesujące i często oryginalne opcje. Czas zaplanować festiwalowe ferie:

STYCZEŃ

 • PollerWiesen WinterCruise, Kolonia, Niemcy: 25 stycznia
  Największa imprezowa łódź w Europie w związku z nieprzewidywalną pogodą przenosi swoje imprezy na ląd. Zimowa edycja PollerWiesen to dzień wypełniony muzyką deep house, tech-house, techno i minimal.
  http://vimeo.com/107797591
 • AwakeningsEindhoven, Holandia: 31 stycznia
  Ben Klock, Nina Kraviz, Loco Dice, Joris Voorn i Pan-Pot w jednym miejscu. Pisać dalej?

 • CTM Festival, Berlin, Niemcy: 23 stycznia-1 lutego
  Szesnasta edycja imprezy jeszcze bardziej niż zwykle skupia się na odkrywczej i śmiałej stronie muzyki oraz sztuki w ogóle. Artystyczne eksperymenty odbywać się będą na scenach, wystawach i warsztatach w kilku różnych miejscach na terenie Berlina. W muzycznej odsłonie festiwalu znajdziemy także polskich wykonawców (Zamilska i We Will Fail).
  Csm Festival
 • Bugged Out Weekender, Bognor Regis, Anglia: 16-18 stycznia
  Imprezy #BOW odbywają się w sztandardowym wakacyjnym kurorcie należącym do brytyjskiej firmy Butlins. Bilet na 3-dniową imprezę obejmuje nocleg w jednym z hoteli lub apartamentowców położonych na terenie kurortu. Wejście na festiwal to wkroczenie do innego, zamkniętego świata wypełnionego najlepszymi setami od znanych artystow, imprezami w basenie i zawodami DJ’ów.
  bugged out weekender 2015

 

LUTY

 • Godskitchen, Birmingham, Wielka Brytania: 14 lutego
  Elektroniczna alternatywa dla walentynkowej kolacji we dwoje.
  10670166_10152981501509060_4679140770278761657_n
 • Weather Winter, Paryż, Francja: 21 lutego
  Dwie sceny, czternaście godzin muzyki i industrialna przestrzeń #secretlocation, w której jeszcze nigdy nie odbyła się impreza tanczena. W line upie znajdziecie lokalne gwiazdy i międzynarodowe towarzystwo techno.
  10500311_681477921951620_3003964149554953734_n
 • Let It Roll Winter, Praga, Czechy: 27 lutego
  Impreza, która w tym roku zdobyła nagrodę w kategorii Festiwal Roku w ramach Drum&BassArena Awards, powraca z zimową edycją. Dwie sceny, jedna noc razem z Noisia, Friction, The Upbeats, Phace, Gridlok, Rockwell and Hybris, Matrix & Futurebound, The Prototypes, Insideinfo,Original Sin, Dimension i DJ ’em Marky.
  let it roll winter 2015

MARZEC

 • Horizon Festival, Bansko, Bulgaria: 7-13 marca
  Hedonistyczne snow party trwające przez 7 dni i 6 nocy obejmuje 30 imprez na terenie kurortu narciarskiego Bansko. W ofercie znajdziecie: sekretne górskie hotele, leśne sceny muzyczne, średniowieczne sale bankietowe, baseny, porzucone industrialne przestrzenie i przede wszystkim line up wypełniony elektryzującym electro.

 • Snowboxx, Huez, Francja: 21-28 marca
  Wszystko, czego potrzebują miłośnicy sportów zimowych i festiwali – tygodniowa przygoda w jednym z najlepszych kurortów narciarskich w Europie. Wśród atrakcji dziennych mamy: jazdy nartostradami, karaoke na wyciągach górskich, wspinaczki, baseny termalne, alpejska kuchnia, targi i imprezy na hotelowych tarasach. Po zachodzie słońca muzyka gra dalej!

   

 • Bloc.Minehead, Wielka Brytania: 13-15 marca
  Bloc Weekender nie jest festiwalem, ale w naszym zestawieniu robimy dla niego wyjątek. Jak piszą organizatorzy: festiwal narodził się na rozświetlonych słońcem polach, gdzie długowłosi gitarzyści grali psychodeliczny rock (Woodstock). W angielskim krajobrazie do tej idealistycznej koncepcji trzeba dodać bonus w postaci deszczu, zimna, błota i krowich odchodów. Dlatego koncepcja festiwali zamieniona została na tzw. weekendery, które odgrywają istotną rolę w w brytyjskiej kulturze muzycznej. Bloc Weekender wolny od kopiowania powtarzających się bookingów i mainstreamowych gwiazd powraca po trzyletniej przerwie z imponującym line upem (m. in. Jon Hopkins / Jeff Mills / Autechre / Ben Klock / Marcel Dettmann / Modeselektor / ESG / Carl Craig / Hudson Mohawke / Moodymann / Clark – Phosphor / Scuba / Robert Hood / Jackmaster / Phuture / Levon Vincent)

  http://vimeo.com/116142764