FESTIWALOWA MODA

Zjawisko tzw. mody festiwalowej na dobre zagościło już na portalach i blogach o tematyce ‘fashion’. W razie problemów z dobraniem odpowiedniej garderoby na wydarzenie, możemy zasięgnąć inspiracji ze specjalnych poradników.


Niektóre sklepy odzieżowe produkują nawet specjalne linie dedykowane stylom festiwalowym. Jeśli to nadal nas nie satysfakcjonuje, możemy wzorować się również na modzie lansowanej przez celebrytów, którzy także są (opłacanymi) gośćmi festiwali i to, co mają w tych dniach na sobie jest komentowane równie żywo, co ich kreacje na uroczystych bankietach.

źródła: afterparty.pl, celebuzz.com

źródła: afterparty.pl, celebuzz.com

Festiwal, jak każdy teraz event, jest doskonałą przestrzenią do „pokazania się”, wylansowania nowego trendu oraz obowiązkowego pochwalenia się swoim „outfitem” na Instagramie czy Facebooku (obowiązkowo z #festival #fashion #somuchfun)…

źródła: facebook.com, pinterest.com, twitter.com

źródła: facebook.com, pinterest.com, twitter.com

Proporcje: muzyka vs. moda coraz mocniej przechylają się na szalę mody, czego efektem jest publika mniej zainteresowana występem, a bardziej swoją obecnością na danym wydarzeniu i smartfonem w ręku, który pozwala na szybki check-in oraz na nagranie całego koncertu w imponująco wysokiej”jakości.

Wszystko jest do zaakceptowania, można z tego żartować, dopóki zjawisko to nie przytłoczy nas samych, czyli gdy wrócimy z koncertu z siniakami – nie po pogo, ale po śladach obcasów dziewczyny stojącej obok, bądź gdy naszą zabawę będzie blokował tłum osób rejestrujących występy…

Powracając do tematu mody – zainspirowani tak szeroką skalą zjawiska, znaleźliśmy ciekawe porównanie stylów reprezentowanych przez gości światowych festiwali muzycznych:

źródło: http://www.refinery29.com/music-festival-types

źródło: http://www.refinery29.com/music-festival-types

Postanowiliśmy stworzyć własny odpowiednik takiego zestawienia odpowiadający festiwalom w Polsce. Do jakich wydarzeń przypisalibyście te typy?