Festiwalowy październik w Krakowie

Jesień nie musi być nudna, a czas festiwalowych przeżyć mimo aktualnie niesprzyjającej, chłodnej i deszczowej pory roku, może trwać dalej!

Podczas gdy cały czas możecie oddawać głosy na Wasze ulubione festiwale w wielu kategoriach w plebiscycie The European Festival Awards nie zapomnijcie, że za parę dni w Krakowie będziecie mogli poczuć festiwalowe zatrzęsienie. Wszystko za sprawą dwóch projektów – UNSOUND FESTIVAL oraz IMPACT FESTIVAL.

Co roku UNSOUND FESTIVAL wszelkie swoje działania skupia wokół konkretnego wątku – tym razem motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie tematyka kryjąca się pod hasłem DISLOCATION. Organizatorzy chcą w ten sposób poruszyć przede wszystkim kwestię napięcia między “centrum” a “peryferiami”, napędzającymi zazwyczaj rozwój kultury, a wszystko to wpleciono w bogaty program pełny koncertów, projekcji filmowych, spotkań, dyskusji i warsztatów, gwarantujący konstruktywne przeżycie festiwalu. Na wiele z tych wydarzeń wstęp jest bezpłatny. Koszt biletów na niektóre, płatne wydarzenia waha się w granicach od 15 zł do 80 zł. Wśród miejsc, w których odbywać się będą wszelkie akcje związane z projektem znalazło się między innymi Kino pod Baranami, Muzeum Inżynierii, a także Pałac Krzysztofory, Hotel Forum, Teatr Nowy, czy Bunkier Sztuki. Festiwal potrwa między 16 a 23 października. Szczegółowy line-up oraz więcej informacji odnośnie wydarzenia jak i biletów znajdziecie na stronie UNSOUND FESTIVAL.

Jednodniowy IMPACT FESTIVAL wędrując po Polsce, najpierw z Warszawy do Łodzi, tym razem po roku przerwy przywędrował do Krakowa! Nie jest już tajemnicą kto będzie headlinerem tegorocznej edycji wydarzenia – został nim zespół System Of A Down. Na headlinerze ogłoszenia artystów się nie skończyły, gdyż informacje o kolejnych mają pojawić się już wkrótce. Możecie jednak już z pewnością zaznaczyć w swoich kalendarzach 17 czerwca pod hasłem IMPACT FESTIVAL w TAURON Arena Kraków. Przedsprzedaż biletów w cenach od 249 zł rozpoczęła się 12 października o 10.00 na LiveNation.pl i potrwa do 13 października do 10.00, sprzedaż ogólna wystartuje zaś 14 października o 10.00.

Nie marnujcie w takim razie czasu na jesienną chandrę, pakujcie walizki i ruszajcie do Krakowa!