HALFWAY FESTIVAL 2015

Halfway Festival już za miesiąc. Po raz czwarty „Blisko ludzi, blisko muzyki”.  13 artystów z różnych części świata wystąpi w Amfiteatrze Opery i Filharmonii  Podlaskiej.

 
Ściana wschodnia naszego kraju już nie raz udowadniała, na jakim poziomie artystycznym stoją festiwale w tamtym regionie. Suwałki Blues Festiwal (z Vanillą Fudge i Johnem Bonamassą), Up To Date Festival (z Evidence i Das EFX) czy odbywające się w latach 2010 r-2012 r – Pozytywne Wibracje (Seal, Raphael Saadiq).
 

W tym roku odbywający się w stolicy Podlasia Halfway Festiwal, ma dla nas do zaoferowania wielu ciekawych artystów. William Fitzsimmons, Moddi, Vok, The Antlers czy Sharon Van Etten. To tylko nieliczni z długiej listy artystów, którzy wystąpią w dniach 26-28 czerwca w Białymstoku.

 
 

Oprócz muzyki, podczas festiwalu realizowany będzie projekt „Nordic Wind”, podczas którego odbędą się 3 z 13 planowanych koncertów (Vok, Moddi i Maggie Bjoklund ) a także projekcje filmów „Heima” (rez. Dean DeBlois) i „Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął” (rez. Felix Herngren).

 

W programie są również zaplanowane wystawy – „Grenlandia”, fotografie Carstena Egevanga oraz „Pamiętaj, to nie jest podróż kulinarna – powiedziała anku” – fotografie Gosi Żuk z jej pobytu na Islandii.

exhibition_carstenEgevangea

 
Bilety na to wydarzenie do kupienia TUTAJ!