JAK OGŁOSIĆ LINE-UP?

Sezon festiwalowych ogłoszeń w pełni, ale… co tam artyści! W tym roku równie ważne jest to,  W JAKI SPOSÓB line-up zostanie oficjalnie zakomunikowany. Oczywiście w ubiegłych latach także pojawiały się perełki (np. line-up Lollapaloozy z 2010 roku), jednak w tym roku jest ich wyjątkowo dużo. Organizatorzy festiwalów prześcigają się w kreatywnych formach ogłoszeń. Przykłady? Proszę bardzo:

BONNAROO FESTIVAL
Manchester, Tennessee, Stany Zjednoczone, 11-14 czerwca

B.L.A.M! (Bonnaroo Lineup Announcement Megathon) to event sam w sobie. Tym razem to nie organizatorzy a festiwalowicze ogłosili artystów, którzy wystąpią na imprezie. W jaki sposób? 13 stycznia wystarczyło zadzwonić na specjalną infolinię (nr 1-844-ROO-2015) i wsłuchać się w to, co mówi odbiorca połączenia… 

https://www.youtube.com/watch?v=zYaBZhsel5Y

SONAR FESTIVAL
Barcelona, Hiszpania, 18-19 czerwca

Nie wiemy co nas bardziej zakakuje – imponujące nazwiska, czy sam film! 

sonar festival 2015 lineup
PRIMAVERA SOUND FESTIVAL
Barcelona, Hiszpania, 27-30 maja

Let’s play a game! Animacja graficznie podobna do oldschoolowych gier komputerowych. Każdy zabity potwór to kolejni nowi artyści w line-upie.

Primavera Sound 2015 lineup

END OF THE ROAD FESTIVAL
Larmer Tree Gardens, Anglia, 4-6 września

Wycieczka dobrych kumpli do sklepu muzycznego… Sprawdźcie, jak dalej rozwija się akcja.

FUTURE MUSIC FESTIVAL
Larmer Tree Gardens, Anglia, 4-6 września

Emotikony zamiast słów. Tak cieszymy się z ogłoszenia wyczekiwanych artystów!

Wiele festiwalów nadal nie odkryło wszystkich swoich kart, dlatego czekamy na kolejne ciekawe realizacje. Ciekawe, czy któryś z polskich festiwali podejmie wyzwanie i zmierzy się z kreacjami imprez zagranicznych? Może kiedyś.