Jak żyć?! 6 rzeczy, którymi warto się zająć po sezonie festiwalowym.

Ok, sezon letnich festiwali się skończył. Co teraz?

Jak wrócić do normalnego życia?
Co to jest „normalne życie”?!
Jaki jest sens mojego istnienia na tej planecie?!

<hiperwentylacja>

FESTIVAL SEASON IS OVER

Dzieci poszły do szkoły.
Większe dzieci okupują studenckie kampusy i korporacyjne biurka.
Zapach dyni unosi się w powietrzu. Na zewnątrz sroga jesień i… znowu wracasz myślami do tych ciepłych dni, zimnego piwa i pola festiwalowego. Jak żyć bez festiwali?! Spokojnie, mam dla Ciebie kilka rad:

1. Festiwale odbywają się też jesienią i zimą.

Co prawda to imprezy o mniejszej skali i najczęściej odbywają się w klubach, ale… ODBYWAJĄ SIĘ. Unsound, Space Fest, NOIZ Festival, Warsaw Dark Electro Festival. Nie wspominając o inicjatywach zagranicznych i legendarnych zimowych imprezach takich, jak np. Snowbombing. 

2. Najlepiej w zimowe wieczory rozgrzeje Cię (i rozrzewni) oglądanie festiwalowych aftermovies.

Z jednej strony może Cię to trochę zdołować, ale w sumie… to naturalne uczucie w czasie pofestiwalowej chandry. Z drugiej strony takie seanse mogą rozbudzić w Tobie niepohamowaną chęć wyjazdu na któryś z nieodwiedzonych jeszcze gigów. My lubimy wracać do tego:

3. Śledź festiwalowe plotki i spróbuj przewidzieć, kto jeszcze pojawi się w tym roku na Open’erze.

Kim będzie przyszłoroczna grupa headlinerów, która pojedzie w trasę po europejskich festiwalach? Przewidywania są różne: Adele, Foo Fighters, Taylor Swift, Daft Punk, Sam Smith, Blur, Ed Sheeran… Na kogo stawiasz?

4. Śledź FESTIVAL AWARDS i zagłosuj na ulubione wydarzenia.

Na pierwszy rzut idą UK Festival Awards, gdzie w kategorii „Best Overseas Festival” nominowane są 2 polskie wydarzenia: Open’er i Audioriver. Głosować możecie TUTAJ. Na początku przyszłego roku ogłoszeni zostaną zwycięzcy European Festival Awards. Później aż do końca wiosny będziecie mogli głosować jeszcze wielokrotnie w rożnego rodzaju plebiscytach, które organizują również polskie media

UK FESTIVAL AWARDS 2015

5. Zacznij planować swój przyszły festiwalowy sezon.

 I to szybko. Glastonbury  już wyprzedane, „sorry”.

6. Zrób pożytek z festiwalowych opasek.

W tym temacie społeczeństwo jest wyraźnie podzielone. Niektórzy uważają, że można. Inni, że absolutnie nie powinno się. Mowa oczywiście o zdejmowaniu festiwalowych opasek z nadgarstków. Większość z nas odcina je maksymalnie kilka dni po festiwalu i wrzuca do jakiegoś pudełka, szafy czy szuflady…

Teraz przyszedł moment, żebyś odpowiedział sobie na jedno zajebiście ważne pytanie. Po co chowasz te opaski? Za 30 lat chcesz pokazać wnukom że byłeś na Open’erze 2009? I było „fajnie”? Zobacz, co ciekawszego można z nich zrobić: 

OPASKI FESTIWALOWE

Chcesz zrobić sobie taki box na festiwalowe pamiątki? Napisz do nas, pomożemy Ci!

Źródła zdjęć: www.emmerliejay.co.uk/2013/06/a-peek-into-my-life-festivals.html / www.pinterest.com/pin/248472104417056283 / www.efestivals.co.uk/forums/topic/187185-removing-wristband / www.pinterest.com/pin/350295677238624697 / www.pinterest.com/pin/137430226105341921 / accidentallywonderful.blogspot.com/2014/06/admit-one.html?m=1