OPEN’ER FESTIVAL 2015

Open’er Festival – w ciągu kilkunastu lat jego rozmiar, kierunek muzyczny, formuła i grupa docelowa zmieniły się nie do poznania. Z jednodniowej imprezy muzycznej na warszawskich Stegnach przedsięwzięcie Alter Artu (z Mikołajem Ziółkowskim na czele) stało się najpopularniejszym festiwalem w Polsce i jednym z bardziej rozpoznawalnych w Europie.

OPEN'ER FESTIVAL 2014

CO WIEMY O TEGOROCZNEJ EDYCJI?

W tym roku zaszło kilka drobnych zmian w organizacji festiwalu. Czy wiecie już o wszystkich?

1. Open’er Festival trwa o godzinę dłużej. Teren festiwalu będzie otwierany godzinę wcześniej niż w ubiegłym roku. Bramy otwierają się o 15:00 a zamykają o 4:00.

2. Zmienia się czas działania pola namiotowego. Dla posiadaczy karnetu 4-dniowego z polem będzie czynne od 30 czerwca godz. 12:00 do 5 lipca godz. 14:00. Dla posiadaczy karnetu 2-dniowego z polem: od 3 lipca, godz. 12:00 do 5 lipca, godz. 14:00. Wcześniej pole było czynne do 16:00.  Z biletami jednodniowymi, dopłata do pola namiotowego obowiązuje od dnia poprzedzającego ten, na który opiewa bilet jednodniowy od godz. 12:00 do dnia następującego po tym, na który opiewa bilet, do godz. 14:00.

3. Zmienia się ilość scen i odległości między nimi! Na tegorocznym Open’erze działać będą 4 sceny: Main Stage – do zeszłego roku nazywany Open’er Stage. Tent Stage – przesuwa się bliżej Main Stage, a relatywnie blisko niej stanie Alter Stage. Alter Stage – staje się trzecią co do wielkości sceną Open’era, zastępując dawną World/ALTERKLUB/Here & Now Stage
Czwartą sceną pozostaje Beat Stage.

KTO ZAGRA?

Na bieżąco uzupełniany line-up znajdziecie w naszej specjalnej zakładce, gdzie Open’era porównać możecie do innych polskich festiwali. Znamy już wszystkich zagranicznych artystów i headlinerów. Wczoraj do line-upu dołączyło kilka młodych polskich zespołów, które zyskują na popularności: Klaves, Mary Komasa, Oxford Drama, MIN t – Martyna Kubicz i The Feral Trees.

OPEN'ER FESTIVAL 2015 LINE-UP

CO POZA MUZYKĄ?

O aktywnościach dodatkowych oficjalnie wiemy niewiele. Na pewno pojawi się strefa dedykowana organizacjom non-profit, która na stałe wpisała się już  w przestrzeń festiwalu i jest miejscem promocji III sektora. Przez cztery dni festiwalu, zaproszone do strefy organizacje pozarządowe wciągają publiczność w aktywności dedykowane ważnym tematom społeczno-obywatelskim.

Znamy też wynik konkursu Fashion na projekt festiwalowej koszulki. Według decyzji komisji konkursowej w tym roku w konkursie nie przyznano nagrody głównej. Wyróżniony został projekt Zuzanny Bartczak:

Open'er Festival zuzanna_bartczak

Z niecierpliwością czekamy na kolejne informacje o tym, co dodatkowo będzie się działo na polu festiwalowym. Jak co roku, najlepiej przekonać się o tym na własnej skórze. Jedziecie? Widzimy się na miejscu!