Polskie festiwale nominowane do nagrody w UK Festival Awards!

Jak co roku w świecie festiwalowym zawrzało! Przyszła pora na głosowanie w ramach UK Festival Awards! W ramach 12. edycji nominowane w kategorii Best Overseas Festival zostały aż dwa polskie festiwale – Opene’er i Audioriver. Nominacja ta odnosi się do festiwali należących do stowarzyszenia Yourope, często odwiedzanych nie tylko przez mieszkańców kontynentu europejskiego ale również festiwalowiczów z Wielkiej Brytanii, którzy mając w swoim zasięgu słynny Glastonbury Festival.

UK FESTIVAL AWARDS 2015

Polskie nominacje – z czego możemy być dumni?

W swojej historii Open’er został już dwukrotnie nagrodzony jako Best Major Festival, w 2009 i 2010 roku, w konkursie European Festival Awards, przy czym do nagrody był nominowany czterokrotnie. Dodatkowo może się również poszczycić nominacją za „dobre praktyki w dziedzinie bezpieczeństwa”. Audioriver, młodszy o 5 lat od eventu Alter Artu, został aż pięciokrotnie  nominowany w kategorii Best Medium-Sized Festival na European Festival Awards, ostatecznie plasując się w TOP 12 podczas zeszłorocznej edycji. W przypadku brytyjskiej wersji konkursu oba festiwale otrzymały nominację do Best Overseas Festival już w zeszłym roku, lecz statuetka powędrowała wtedy do belgijskiego Tomorrowland. Jak będzie tym razem? Wierzymy, że ten rok będzie pod znakiem Polski. Z gdańskim i płockim festiwalem konkurować będzie m.in. Lollapalooza Berlin oraz węgierski Sziget Festival.

Organizatorzy od wielu lat piastują swoje festiwale, które z roku na rok były poddawane różnym modyfikacjom w celu zwiększenia ich atrakcyjności, aż do teraz kiedy mogą zaoferować nam nie tylko koncerty ulubionych artystów, ale również w swoich poczynaniach sięgają głębiej w szeroko rozumianą sztuką i kulturę wystawiając m.in. sztuki teatralne, organizując pokazy mody, projekcje filmowe,  wystawy sztuki nowoczesnej, konferencje i urozmaicając czas festiwalowiczom na wiele innych sposobów. Wszystko na jednym terenie, przez kilka dni dla wielotysięcznej publiki, nawet wbrew różnym kolejom losu. Mimo, że są to dwa różne wydarzenia łączy je wspólny cel – dać festiwalowiczom wszystko to, czego zapragną.

Każdy festiwal, który zgłasza swoją kandydaturę do konkursu, zostaje szczegółowo oceniony przez specjalne jury. Otrzymanie nagrody, będącej kluczem do większej popularyzacji projektu, to duma nie tylko dla organizatorów ale również kraju, w którym odbywa się dany event. Dzięki niej projekt promowany jest na zachodzie, zyskując renomę i rzeszę wielbicieli, a ponad to pozwala zdobywać nowych partnerów i sponsorów, którzy bardzo chętnie nawiążą współpracę i pomogą w współtworzeniu jeszcze bardziej widowiskowego projektu.

Zagłosuj!

Głosy możemy oddawać TUTAJ. Pod odpowiednią kategorią, z rozwijanej listy wybieramy jeden festiwal, wypełniamy krótką ankietę i wysyłamy głos! Głosowanie jest w 100% bezpłatne, a przy okazji możemy wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania są dwa vipowskie bilety na zwycięski  festiwal oraz nowy iPad mini. Na oficjalny werdykt musimy poczekać do 26 listopada, kiedy to w londyńskim The Roundhouse odbędzie się gala rozdania nagród. Teraz los festiwali w naszych rękach, dlatego wchodzimy na stronę i oddajemy swój głosy!