RED BULL MUSIC ACADEMY WEEKENDER WARSAW – ZAPOWIEDŹ

Ponad 30 artystów, 4 sceny, 3 dni i 1 miasto – Red Bull Music Academy Weekender przejmuje Warszawę! Wyjątkowe koncerty, premierowe występy i unikalne kolaboracje odbedą się w samym centrum miasta. Festiwal jest częścią projektu “Plac Defilad”, który ma na celu ożywienie tej przestrzeni publiczniej. Bilety są już dostępne w sprzedaży.


Red Bull Music Academy Weekender to podróżujący po ikonicznych miastach świata festiwal, który gromadzi najświeższe muzyczne zjawiska, kształtujące współczesne brzmienie muzyki.  Po wcześniejszych edycjach w Madrycie, Sztokholmie i Tokio, wydarzenie zawita do Warszawy. Polska odsłona odbędzie się między 5 a 7 czerwca.  Rozpocznie ją czwartkowy (5 czerwca) koncert wyjątkowego pianisty – Hauschki. Koncert odbędzie się w Muzycznym Studio Polskiego Radio im. Agnieszki Osieckiej o godz. 20:05. Wstęp wyłącznie na nieodpłatne zaproszenia, które będzie można zdobyć na antenie Programu 3 Polskiego Radio oraz na stronie www.redbull.pl/weekender Koncert będzie transmitowany na antenie oraz stronie internetowej radiowej „Trójki” – każdy będzie miał możliwość zarówno usłyszeć, jak i zobaczyć ten nietuzinkowy występ!

Następnie przeniesiemy się na teren Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Między 6 a 7 czerwca na 4 scenach odbędzie się tam ponad 30 wyjątkowych występów m.in.: BRODKA w unikalnej odsłonie XS – prezentując swoje utwory w aranżacjach na małe instrumenty,  Kamp! z nowym materiałem, Danny Brown, Looptroop Rockers, An on Bast z Maciejem Fortuną interpretujący muzykę filmową Krzysztofa Pendereckiego, Pink Freud grający utwory Autechre, projekt Niewidzialna Nerka na Żywo oddający hołd polskiemu hip-hopowi z lat 90-tych, Mikromusic, Onra, Ladi6, Rebeka i wielu innych.

Bilety są dostępne trzech kategoriach cenowych:

Karnet dwudniowy – 99 zł
Karnet jednodniowy – 59 zł 
Bilet na Scenę Kultury i Nauki – 39 zł


Posiadaczy Kart Warszawiaka i Kart Młodego Warszawiaka obejmuje specjalna oferta cenowa. Szczegóły dostępne na tej stronie: https://karta.um.warszawa.pl/katalog

Dotychczas ogłoszeni artyści Red Bull Music Academy Weekender Warsaw:  An On Bast oraz Maciej Fortuna + VJ Pillow LIVE / BRODKA XS / Benjamin Damage / Chloe Martini / Dam-Funk / Danny Brown / Diamond Version / Eltron John / En2ak / Esta / Falty DL / FLIRTINI / Joe Kay / Jessy Lanza / KAMP! / Klaves / Kwazar / LADI6 / Looptroop Rockers / Mikromusic / MNSL /  Mr. Carmack / Mr. Krime / Naphta / Niewidzialna Nerka na Żywo (Vienio, Night Marks Electric Trio, Ras, DJ Steez) / Onra / Pink Freud plays Autechre / Pili Palili / Phoebe Kiddo / Rebeka / Studio Barnhus (Kornél Kovács b2b Petter Nordkvist) / Shed / Throwing Snow / The Moritz von Oswald Trio feat. Tony Allen & Max Loderbauer / The Whooligan.

Sprzedaż biletów, dokładny program festiwalu, akredytacje mediowe i więcej informacji na stronie www.redbull.pl/weekender

BRODKA XS / 6 CZERWCA, PKiN, GODZ. 21:00

brodka

Jedna z najbardziej utalentowanych polskich wokalistek, która cieszy się szacunkiem zarówno masowych odbiorców, jak i fanów muzyki alternatywnej. Podczas Red Bull Music Academy Weekender Warsaw wystąpi premierowo w wydaniu XS. Doskonale znane utwory z „Grandy” i „LAX” usłyszymy w wyjątkowych aranżacjach na małe instrumenty. Ta unikalna interpretacja powstała specjalnie na trasę Red Bull Tour Bus: BRODKA XS i poza RBMA Weekender będzie można ją usłyszeć tylko podczas 6 koncertów na dachu Tour Busa.

KAMP! / 7 CZERWCA, PKiN, GODZ. 22:30

kamp

W Polsce jest mało tak entuzjastycznie przyjmowanych przez publiczność zespołów, jak Kamp! Charyzmatyczne trio wie, że sprawne zagrany electro pop z naleciałościami disco rozpala słuchaczy do czerwoności. “Distance Of The Modern Hearts” czy “Cairo” to już niemal szlagiery, a debiutancka płyta zespołu wciąż kręci się w niejednym czytniku. Koncerty Kamp! to jakość sama w sobie, daleka od formuły prostego grania materiału z płyt. Podczas Red Bull Music Academy Weekender Warsaw Kamp! zagra premierowo nowy materiał!

DANNY BROWN / 6 CZERWCA, PKiN, GODZ. 22:30

danny brown

Danny Brown to pochodzący z Detroit raper, który swoim szalonym stylem podbił muzyczne sceny całego świata. Rozwiany włos, niepełne uzębienie i bardzo charakterystyczny głos składają się na najbardziej wyrazistą osobowość we współczesnym hip-hopie. Do świadomości słuchaczy przebił się świetnym albumem “XXX”, który poza niesamowitym stylem rapera zawierał również bardzo odważne bity. Swoją pozycję ugruntował dzięki “Old” – albumowi z 2013 roku, na którym zgromadził plejadę ciekawych producentów i wokalnych gości. Na żywo – wulkan energii!

LOOPTROOP ROCKERS / 7 CZERWCA, PKiN, GODZ. 21:00

looptroop

Hip-hopowa grupa Looptroop Rockers od swojego powstania – czyli od 1992 roku – kojarzy się słuchaczom przede wszystkim ze świadomymi, inteligentnymi tekstami i bitami o nietuzinkowym sznycie. Promoe, Embee, Supreme i Cosmic dbają o dobre pomysły w swojej muzyce i tryskają pozytywną energią na scenie. Obfita dyskografia, w tym rewelacyjnie przyjęty krążek “Fort Europa”, daje im spore pole do popisu w czasie koncertów. Występ Szwedów na warszawskim Weekenderze z pewnością porwie nie tylko miłośników rapu.

NIEWIDZIALNA NERKA NA ŻYWO / 6 CZERWCA, PKiN, GODZ. 21:30

niewidzialna nerka

Niewidzialna Nerka NA ŻYWO to unikalny, audio-wizulany projekt, który przywrócił blask klasykom polskiego hip-hopu z lat dziewięćdziesiątych. Plejada polskich producentów wzięła na warsztat utwory, które zdefiniowały erę “bagów-dżinsów” czy kaset z bazaru. Na Red Bull Music Academy Weekender tego ducha wskrzeszą: Vienio z Molesty, Ras z Rasmentalismu, Night Marks Electric Trio, DJ Steez.

 

AN ON BAST/MACIEJ FORTUNA   / 7 CZERWCA, PKiN, GODZ. 21:30

an on bast

An On Bast od dłuższego czasu jest ikoną ciekawych klubowych brzmień w Polsce. Nie boi się eksperymentować, nie tracąc przy tym parkietowego potencjału swoich utworów. Lubi wycieczki w nieznane terytoria, dlatego nie dziwi jej współpraca z jazzowym trębaczem Maciejem Fortuną. We wspólnym projekcie prezentują elektoakustyczną transprypcję utworów muzyki filmowej Krzysztofa Pendereckiego.