RELACJA Z UP TO DATE FESTIVAL 2015

Dwa dni muzyki spod znaku techno, elektroniki i hip hopu upłynęły bardzo szybko. Za nami Up To Date Festiwal 2015. Tegoroczna edycja, która odbyła się w dniach 4-5 Września po raz kolejny udowodniła, że fanów tego rodzaju styli muzycznych wciąż nie brakuje.

UP TO DATE 2015

Ulokowany na terenie starych magazynów wojskowych TCK „Węglowa” festiwal, po raz drugi odbył się na otwartej przestrzeni. Na dwóch scenach – Beats. i Technosoul zagrali m.in Taco Hemingway, SHXCXCHCXSH, Jacek Sienkiewicz, PRO8l3M, Włodi, Du:it i BlabberMouf.

Termin? Pierwszy weekend Września. Pora idealna na festiwal ? Z pewnością. 5 edycji wydarzenia pokazało, że połowa Września to niezbyt trafiony pomysł (głównie przez warunki pogodowe). W tym roku nie padało, przez co pogoda zmuszała wszystkich festiwalowiczów do tańca.

UP TO DATE 2015

Sam teren festiwalu, gdzie odbywało się wydarzenie nie uległ zmianie, natomiast zagospodarowanie przestrzeni – już tak. W miejscu – gdzie w ubiegłym roku królowała scena Hip Hop – stanęła scena Beats (która była dość mniejszych rozmiarów niż ubiegłoroczna scena Hip Hop). Miejsce, gdzie w ubiegłym roku brylowała ta scena zostało przekazane m.in strefom gastronomicznym. Namiot Technosoul i Marketplace pozostał bez zmian.

UP TO DATE 2015

Podobnie jak w ubiegłym roku, w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej prezentowana była muzyka ambientowa. W sali kameralnej OiFP drugiego dnia festiwalu brylował „Centralny Salon Ambientu”. Oprócz fantastycznej scenografii – która rzucała się w oczy – i dobrej muzyki, na festiwalu można było również zobaczyć m.in pokaz prac Jakuba Glińskiego „SCUMBAG”.

DSC_0158

Na stoiskach Marketplace można było znaleźć m.in jedzenie, ubrania a także odpocząć w specjalnie wydzielonych do tego strefach i rozkoszować się piwem, nalewanym w stoiskach gastronomicznych. Natomiast na wielbicieli tytoniu czekała specjalna strefa L&M, gdzie można było skorzystać z różnych zabaw m.in zaprojektować torbę, zagrać w twistera a w zamian za to otrzymać fajny gadżet.