SOUNDRIVE DYSKUTUJE!

Bardzo nas cieszy, że festiwale muzyczne coraz częściej i wyraźniej pełnią funkcję nie tylko rozrywkową, ale też edukacyjną! Tworzenie przestrzeni na panele i dyskusje z publicznością to świetny przykład na to, że organizatorzy wydarzeń muzycznych  (a przynajmniej niektórych z nich) nie liczą tylko na zwrot inwestycji, ale interesują się też kondyncją branży. Spotkania z przedstawicielami różnych sektorów tej branży to nie tylko okazja do otwartej dyskusji o jej aktualnych zjawiskach, problemach i fenomenach, ale też możliwość na bezpośrednią interakcję z odbioracami wydarzenia!

Takie przedsięwzięcie organizuje od kilku lat festiwal Audioriver, ale w tym roku w ramach festiwalu prelekcje odbędą się również w czasie UP2DATE czy właśnie SOUNDRIVE FESTIVAL!

SOUNDRIVE DYSKUTUJE

W czwartkowej audycji Muzyczna Strefa Radia Gdańsk, pomysłodawca Soundrive Fest – Arkadiusz Hronowski, ogłosił co jeszcze czeka festiwalowiczów podczas tegorocznej edycji. Oprócz 24 koncertów zespołów z całego świata, organizatorzy zapraszają na otwarte panele dyskusyjne z udziałem artystów światowej sceny alternatywnej, zagranicznych gości reprezentujących wytwórnie płytowe, oraz dziennikarzy i promotorów.

W tegorocznym programie festiwalu Soundrive Fest znajdą się dwa panele dyskusyjne:

CZWARTEK, 3 WRZEŚNIA, GODZ. 18, B90 (II piętro)

„LUDZIE MORZA BAŁTYCKIEGO – MIEJSCE MUZYKI Z KRAJÓW NADBAŁTYCKICH NA GLOBALNYM RYNKU”
Goście – Victor i Zivile Diawara (Art Factory LOFTAS), Stuart Garlick (charmoffensive.ee)

PIĄTEK, 4 WRZEŚNIA, GODZ. 18, B90 (II piętro)

„SĄ POWODY DO DUMY – JAK Z SUKCESEM WYDAWAĆ MUZYKĘ I KONCERTOWAĆ NA RYNKU ZAGRANICZNYM?”
Goście – Stefan Wesołowski (Mute Song Publishing), Olivier Heim (muzyk), Tobiasz Biliński (muzyk), Romek Puchowski (muzyk)

Dyskusje poprowadzi Jakub Knera – dziennikarz, socjolog i redaktor magazynów muzycznych PopUpmusic.pl oraz Nowe Idzie Od Morza. Oprócz strefy dyskusyjnej, organizatorzy zapraszają na koncerty na Ulicy Elektryków, które zaczynać się będą codziennie, przez cały czas trwania festiwalu, o godzinie 20 . W ramach Sceny na Kontenerze wystąpią m.in. Olivier Heim, Hatti Vatti i Coldair. 

SOUNDRIVE FESTIVAL 2015