UP TO DATE FESTIVAL 2015

Jeden z najciekawszych festiwalów na mapie Polski – Up To Date Festival (w tym roku bez sponsora tytularnego) – ogłasza pierwszych artystów oraz kilka informacji o zmianach organizacyjnych. 

Szósta edycja różni się od pozostałych kilkoma kluczowymi elementami. Po pierwsze festiwal zmienia swój oficjalny logotyp.

Po pięciu kolejnych edycjach przyszedł czas na zmiany. „Nowe logo jest wynikiem długich poszukiwań formy, która będzie manifestowała nasz charakter oraz pokazywała, że muzyka i kultura muzyczna są dla nas niesamowicie istotne. Cezary Chwicewski  – dyrektor kreatywny Festiwalu. 

UP TO DATE FESTIVAL 2015

Nowe logo Festiwalu jest wynikiem długich poszukiwań formy, manifestującej nasz charakter, pokazującej, że muzyka i kultura muzyczna są dla nas niesamowicie istotne. Wieloaspektowość i dynamizm wyrażony w sposób czytelny i prosty pozwalający nam jeszcze szerzej otworzyć się na tereny, z którymi do tej pory nasz festiwal nie był kojarzony pomimo faktu, że jest taki od lat. Nowe logo to inna perspektywa. Nie stanowi ono tła, czy tylko uzupełnienia festiwalowych treści będąc jedynie jego narzędziem. W tym przypadku jest dziełem, nośnikiem mogącym unieść wiele kontekstów muzycznych, społecznych i artystycznych, w których Festiwal jest mocno osadzony. 

Zmianie ulega również data Festiwalu. Up To Date w tym roku odbędzie się w dniach 4 i 5.09, zatem w pierwszy, a nie jak dotąd w trzeci weekend września. Najważniejsza jednak zmiana dotyczy formuły Festiwalu. Inaczej niż przed rokiem, bo na trzech scenach wystąpią zaproszeni przez organizatorów artyści. Połączone zostały funkcjonujące dotąd niezależnie sceny Hip-Hop Tent i scena Beats.

Uciekamy od oczywistych wyborów, kierując się ku tym niebanalnym, nierozpoznanym – podkreśla Jędrzej Dondziło – dyrektor programowy Festiwalu. 

Niezmienne w formule Festiwalu pozostaje Ambient Park, który w tym roku odbędzie się 15 sierpnia. W świąteczne popołudnie, wśród kilkusetletnich książęcych ogrodów rozbrzmiewać będzie muzyka elektroniczna uzupełniona o pozamuzyczne wrażenia: instalacje, niekonwencjonalną scenografię i iluminację otoczenia.

Tydzień przed festiwalowymi przeżyciami ekipa Up To Date powróci raz jeszcze. Taste The East w roku 2015 przyjmie formę konferencji obudowanej działaniami, z których organizatorzy są najlepiej znani, czyli wieczorów wypełnionych wspaniałą muzyką. Szczegóły wkrótce.

PIERWSI POTWIERDZENI ARTYŚCI:

SCENA TECHNOSOUL

  • VISONIA LIVEświatowa premiera pod kuratelą Up To Date Festival rodem z Chile
  • ULWHEDNAR LIVEszwedzki duet po raz pierwszy w Polsce!
  • RECKONWRONG – po raz pierwszy w Polsce prosto z Amsterdamu

SCENA BEATS

  • SYNY duet wystąpi z hiphopową transmisją albumu „Orient”
  • PRO8L3Mprapremierowy koncert nowej płyty na Up To Date
  • SAM BINGA & REDDERS świeży duet szybszych odłamów muzyki tanecznej
  • NIGHTWAVE wybuchowa mieszanka techno, ghetto i house

Bilety w sprzedaży już od 28.04.2015 na: http://www.biletomat.pl, http://goingapp.pl.

Tymczasem przygotowania trwają! Niebawem ogłoszeni zostaną kolejni artyści oraz kolejne informacje o tegorocznym Festiwalu.

up tp date festival 2015