UP TO DATE ODPOWIADA NA WASZE PYTANIA!

W ubiegłym tygodniu mieliście szansę na zadanie nurtujących Was pytań dotyczących Up To Date Festival. Odpowiedzieli na nie sami organizatorzy! Efekt? Sprawdźcie poniżej :)

UP TO DATE FESTIVAL 2015

PYTANIE 1: Jak przed festiwalem można zdobyć wlepy? (mam już bilet, więc nie załapię się na gratisy przy kupnie).

Lada dzień zostanie ogłoszona akcja rozsyłki wlepek. Śledź nasze kanały społecznościowe, a informacja na pewno Ci nie ucieknie.

PYTANIE 2: Kiedy ogłosicie kolejnych artystów?

Pytanie nieaktualne – ogłosiliśmy finalny już line-up 4 sierpnia.

PYTANIE 3: Czy będzie dnb?

Tak, będzie. Na pewno The Panacea przygotuje trochę takiego materiału, a poza nim np. Mortem specjalizuje się w tym gatunku.

PYTANIE 4: W jednym z filmowych materiałów promocyjnych z lat poprzednich, mignął mi fragment wywiadu z Rodem Modellem, prowadzonym w ramach Up To Date Festival. Czy jest możliwość upublicznienia tego materiału, albo chociaż zaspokojenia mojej ciekawości co do istnienia takowego, bowiem nie wykluczam omamów.

Wywiad z Rodem Modellem został przeprowadzony faktycznie. Niestety nie ujrzał jeszcze światła dziennego. Być może, któregoś pięknego dnia, podzielimy się z Wami materiałami archiwalnymi.

PYTANIE 5: Czy Cinek dojechał już kogoś, kto mu podpadł?

Trzeba sprawdzać i śledzić kronikę policyjną. Nas jeszcze nie dopadł.

https://www.youtube.com/watch?v=XUxjyYs06YY

PYTANIE 6: Co stanowi największą przeszkodę (oprócz kasy) przy organizowaniu festiwalu?

Przy organizacji tego typu projektu w wielu przypadkach problemy i tak sprowadzają się do kwestii budżetowych. Mam tu na myśli np. stereotypowe postrzeganie kultury, którą się zajmujemy. Wpływa to na np. podział środków przy konkursach w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, gdzie eksperci zasiadający w komisjach wciąż nie uważają Up To Date Festival za pełnoprawne wydarzenie kulturalne. Nasza lokalizacja też nie jest najłatwiejsza, ale za to zapewnia doznania zupełnie inne niż przy innych festiwalach.

PYTANIE 7: Dlaczego w tym roku nie gra azbi?

Ponieważ zagrał za dobrze w roku 2014 i zawstydził największe gwiazdy. Nie możemy sobie pozwolić na takie sytuacje w przyszłości.

PYTANIE 8: Co nowego przygotowaliście w tym roku?

Jak co roku będzie wiele niespodzianek. Teren festiwalu będzie wyglądał inaczej, ale szczegóły do wglądu będziecie mieć dopiero na miejscu. Do samego końca dziać będzie się bardzo dużo w kampanii promocyjnej (między innymi duże akcje w przestrzeni miejskiej). Poza tym projekt towarzyszący festiwalu, Taste The East (organizowany w ramach festiwalu Wschód Kultury / Inny Wymiar) wchodzi w tym roku w genialną fazę konferencji, ale więcej info o tym około 10 sierpnia.

PYTANIE 9: Festiwal w środku czy pod gołym niebem?

Festiwal pod gołym niebem. Staramy się by jego kolejna odsłona, wyposażona w inne, większe zadaszenia i bardziej dopracowaną infrastrukturę pozwoliła na maksymalnie przyjemne spędzenie czasu. Festiwal odbywa się od tego roku też w innym, wcześniejszym –  a co za tym idzie – cieplejszym terminie.

PYTANIE 10: Pojawią się jacyś lokalni (Białystok) artyści?

Tak, pojawią się :) 

UP TO DATE FESTIVAL 2015