ZAPŁAĆ KRWIĄ ZA BILET NA FESTIWAL!

Chcesz dostać za darmo bilet na festiwal? Oddaj krew!

W Rumunii tylko 22% mieszkańców to aktywni krwiodawcy. Ten kryzys postanowili zażegnać organizatorzy Untold Festival! Wykorzystując legendę o wampirze Drakuli organizatorzy festiwalu muzycznego w Transylwanii wypromowali akcję „zapłać krwią”. W skrócie – chcesz zobaczyć na żywo Davida Guette, czy Avicii? Pójdź śladami hrabiego Drakuli i zapłać za wejście na festiwal własną krwią!

untold1

Akcję wspiera rumuński Narodowy Instytut Transfuzji Krwi. Organizatorzy imprezy, która odbywa się pod koniec lipca w Klużu-Napoce, liczą na to, że kampania przyciągnie na festiwal także aktywnych krwiodawców.

– Biorąc pod uwagę fakt, że Rumunia boryka się ze znacznymi brakami krwi w placówkach medycznych, można tylko przyklasnąć kampanii, która wykorzystuje takie legendy w celu zwrócenia uwagi na realny problem – powiedział BBC News Bogdan Buta, dyrektor festiwalu.

Uczestnicy, którzy zgłosili się przez internet na oddanie krwi, otrzymali bilet  na jeden dzień festiwalu. Ci, którzy osobiście stawili się w ośrodku w Bukareszcie lub Klużu-Napoce, wejdą na Untold za darmo!

UntoldFestival_PayWithBlood15

Źródło informacji: PAP