ŻubrOFFka – Short Film Festival

MÚM z muzyką na żywo do filmu „Menchen am Sonntag”, pokaz teledysków w ramach konkursu „Music Video” czy koncert grupy schlachthofbronx, współpracującej z M.I.A i Major Lazer – to tylko część tego, co zobaczymy na tegorocznym festiwalu ŻubrOFFka, organizowanym przez Białostocki Ośrodek Kultury. Impreza rozpoczyna się 2 grudnia i potrwa 5 dni. 

Festiwal ŻubrOOFka

To już dziesiąta edycja międzynarodowego festiwalu filmów krótkometrażowych w Białymstoku. Przez 9 lat Festiwal mocno ewoluował – z małej kameralnej imprezy w klubie FAMA do największej w północno-wschodniej Polsce imprezy filmowej. Konkursy OKNO NA WSCHÓD oraz CAŁY TEN ŚWIAT prezentują najciekawsze filmy krótkometrażowe powstałe poza Polską. Dodatkowo, całkowity ogląd na krótkometrażowe kino zapewniają konkursy skierowane do twórców z Polski: AMATORZY, STUDENCI i NIEZALEŻNI. 

 

Jednym z najciekawszych elementów festiwalu niewątpliwie będzie jego otwarcie. Na scenie kina Forum unikalny, świeży projekt legendarnego islandzkiego zespołu MÚM. Dwóch założycieli zespołu –  Örvar Smárason i Gunnar Tynes – 2 grudnia w kinie Forum, w Białymstoku premierowo w Polsce wykona muzykę improwizowaną do niemego, nieco zapomnianego klejnotu kinematografii niemieckiej „Menchen am Sonntag” / „Ludzie w niedzielę” z 1930 roku. Po raz pierwszy na festiwalu, odbędzie się też konkurs teledysków. 3 grudnia rywalizować ze sobą będą teledyski m.in. Flying Lotus, Fisz Emade, DVA czy London Grammar. Na zakończenie pokazu zaplanowano koncert grupy JAAA!

 

Jeśli lubicie dobrą muzykę, ciekawe filmy krótkometrażowe i „zimny wschód Polski” to zapraszamy na jubileuszową, dziesiątą edycję ŻubrOFFka. Wstęp na konkursowe pokazy – wolny. Na otwarcie festiwalu czy inne atrakcje, związane z festiwalem, bilety znadziecie TUTAJ