Wielkie odliczanie do Enea Spring Break 2016 rozpoczęte!

Już tylko parę dni pozostało do rozpoczęcia poznańskiego festiwalu showcase’owego Enea Spring Break Showcase Festival & Conference organizowanego przez Fundację Fast Forward.  O festiwalach showcase’owych pisaliśmy już na łamach strony „NA FEST!”, dla przypomnienia klikajcie na artykuł Festiwale showcase’owe – co to takiego?. To już III edycja  pionierskiego wydarzenie na polskim rynku muzycznym, która tym razem odbędzie się w dniach 21 – 23 kwietnia. Przez 3 dni, w 12 miejscach wystąpi ponad 100 artystów nie tylko z Polski, którzy swoją osobą jak i tworzoną przez siebie muzyką odświeżyli rynek muzyczny dając od siebie pierwiastek nowości i koloru.

IMG_0091

Co roku projekt gromadzi wielu odbiorców a bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki. To nie tylko koncerty w różnych miejscach w Poznaniu, ale także spotkania z ciekawymi osobistościami ze świata muzycznego show-biznesu w ramach paneli dyskusyjnych i warsztatów, które są doskonałą okazją, aby dowiedzieć się czegoś nowego i ciekawego ze świata muzyki, posłuchać cennych wskazówek od specjalistów, a przy okazja spotkać ludzi, którzy codziennie prężnie działają na rynku muzycznym starając się dogadzać nam w każdym muzycznym i rozrywkowym calu. Podczas tegorocznej edycji będzie można dowiedzieć się między innymi o tym jak podpisać dobry kontrakt z wytwórnią fonograficzną, jacy artyści są najchętniej poszukiwani przez agencje fonograficzne, jak promować się w dobie nowoczesnej technologii i co zrobić aby wykorzystać swoją szansę na festiwalach showcase’owych. Nie zabraknie również słynnego motywu królika z “Don’t Panic! We’re From Poland”. Razem z Igą Zawadzińską i Michałem Hajdukiem z #DPWAFP będziecie łapać królika i dyskutować na temat eksportu muzyki z Polski podczas warsztatów “Złap królika vol. 2”. Na Wszystkie panele i warsztaty wstęp jest wolny. W tym roku jednak odbędą się w nowym miejscu, którym jest Biblioteka Raczyńskich na Placu Wolności, niedaleko głównej strefy koncertowej festiwalu.

https://www.facebook.com/SpringBreakShowcase/photos/pb.517697321684066.-2207520000.1460928387./940501366070324/?type=3&theater

Wśród artystów, którzy umilą Wam festiwalowy czas ze swoim repertuarem muzycznym znaleźli się między innymi Dawid Podsiadło, Monika Brodka, Reni Jusis,Taco Hemingway, Flirtini, Rebeka, a także niemiecki Malky, francuski Birdy Hunt, łotewski Carnival Youth oraz artystka z Danii – Ida Wenøe . To oni swoje wykony zaprezentują w takich miejscach jak Centrum Kultury Zamek, klub Pod Minogą, Estrada Poznańska, Klubokawiarnia Meskalina czy klub Dragon.

http://spring-break.pl/wp-content/uploads/2015/04/IMG_1814.jpg

Panele i koncerty to jeszcze za mało? Chcecie czegoś więcej? Nie ma sprawy! Organizatorzy przygotowali dla Was festiwalowe wieczory z Silent Disco na Placu Wolności, organizowane we współpracy z portalem Brand New Anthem. Swoje kawałki zagrają zaproszeni muzycy oraz artyści związani z agencją TBA Music.

https://www.facebook.com/SpringBreakShowcase/photos/a.773212642799198.1073741837.517697321684066/773214319465697/?type=3&theater

Pierwsza pula biletów jeszcze do zgarnięcia w cenie 89 zł za karnet 3-dniowy. Druga pula biletów zostanie uruchomiona w pierwszy dzień festiwalu w cenie 100 zł za karnet. Początek festiwalu rozpocznie koncert Malky w Centrum Kultury Zamek na Co Jest Grane 24 Stage. Start o 19:00. Chcecie być na bieżąco? Koniecznie ściągnijcie aplikację festiwalową! Dzięki niej będziecie mogli stworzyć własny, dogodny harmonogram imprezy, a także będziecie informowani na bieżąco o wybranych przez Was wydarzeniach. Aplikacja mobilna dostępna w sklepie App Store i Google Play. To jak, najbliższy weekend zamierzacie spędzić w Poznaniu?